حدادی ٧٧٣‌ میلیون گرفته، اعتراض هم می‌کند!

ناکامی احسان حدادی در رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جهان ٢٠١۵ پکن آن‌قدر در رسانه‌ها سروصدا به‌پا کرده که حتی واکنش مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون دوومیدانی را هم به دنبال داشته است.

به گزارش شوق، نایب‌قهرمان المپیک ٢٠١٢ لندن که از ابتدای فصل مسابقات فضای باز تاکنون حضور ناموفقی در رویدادهای مختلف داشته هفته گذشته در شرایطی در بزرگ‌ترین رویداد دوومیدانی در دنیا حضور یافت که در این میدان هم کاری از پیش نبرد و با ضعیف‌ترین نتیجه ممکن به کار خود پایان داد. او از سه پرتابی که در مرحله مقدماتی داشت تنها بار اول دیسک را ۶٠متر و ٣٩ سانتی متر انداخت و دو پرتاب دیگرش را خطا کرد تا به فینال نرسد. اما تک‌ستاره دوومیدانی ایران روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا در پکن، ناکامی‌اش در رقابت‌های قهرمانی جهان را در قضاوتی ناعادلانه به بی‌توجهی مسئولان ورزش به خود ربط داد و مدعی شد به دلیل نداشتن امکانات کافی چنین نتیجه‌ای را در این رقابت‌ها گرفته است. همین اظهارنظر عجیب حدادی از سیستم مدیریتی ورزش کشور موجب شد تا فدراسیون دوومیدانی آمار و ارقامی از هزینه‌هایی را که برای اردوها و مسابقات این دوومیدانی‌کار خرج کرده، منتشر کند تا از ابهامات موجود پرده برداشته شود. آن هم هزینه‌های بسیار بالایی که در کمتر رشته ورزشی انفرادی دیده شده برای ورزشکاران المپیکی آن هزینه شود.

فهرست مخارج نایب قهرمان المپیک


احسان حدادی که در ١٠ سال گذشته بیشتر اردوهای آماده‌سازی خود را در کشورهای اروپایی و آفریقایی و بعضا آمریکا سپری کرده، طبق گفته احسان مهاجر شجاعی، سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی از اردیبهشت‌ماه سال جاری تاکنون ٢١٣‌ میلیون تومان بابت تأمین هزینه‌هایش دریافت کرده است. مهاجرشجاعی دیروز به «شرق» گفت: «از ١۵ اردیبهشت تا پنجم شهریور، ٢٣‌ میلیون تومان برای امور پزشکی، ٢٠ ‌هزار یورو پول نقد، ۶٠‌ میلیون تومان برای سفر به آلمان و آمریکا به‌منظور شرکت در لیگ الماس و مسابقات قهرمانی آسیای چین،  ٣٩‌ میلیون تومان برای خرید بلیت سفر برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان در پکن و ١٢‌ میلیون تومان برای سفرهای درون‌شهری در کشورهای آمریکا و آلمان برای حدادی هزینه کرده‌ایم که مجموع آنها ٢١٣‌ میلیون تومان می‌شود».

حدادی که در چندماه گذشته تمریناتش را در آلمان پشت‌سر گذاشته برای شرکت در هر مسابقه‌ای از محل اقامتش به کشورهای مختلف سفر کرده و این‌طور نبوده که به ایران بیاید و همراه سایر اعضای تیم‌ ملی در مسابقه مربوطه حاضر شود. این در حالی است که در یکی از سفرهای اخیر، بلیت برای این ورزشکار خریداری شده اما او بدون اینکه اطلاعی به فدراسیون بدهد از حضور در مسابقه صرف‌نظر کرده و بلیت او سوخت شده است. سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی با تأکید بر این موضع ادامه می‌دهد: «با وجود اینکه بلیت سفر حدادی از آلمان به چین برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا خریداری شده بود، اما او حتی به ما نگفت که قصد شرکت در این رقابت‌ها را ندارد تا بلیت را کنسل کنیم و پول آن به حساب فدراسیون برگردد. بلیت‌های سفر او به کشورهای مختلف برای شرکت در لیگ الماس نیز تأمین شد درحالی‌که معمولا در رقابت‌های جایزه بزرگ، ستاد برگزاری پول بلیت ورزشکاران را به آنها برمی‌گرداند، اما حدادی هیچ پولی به ما برنگردانده است. ضمن اینکه برای کمتر از چهارماه تمرین ٢٠ ‌هزار یورو پول نقد به حدادی داده‌ایم اما بهترین کمپ‌های دنیا نیز کمتر از ٢٠٠ یورو در روز هزینه دارند. درواقع بیشتر از حد معمول به این ورزشکار پول داده‌ایم». گفته می‌شود هزینه بلیت حدادی از آلمان به شهر ووهان چین با هواپیمای فرست‌کلاس بوده که به مبلغ ۶١‌ میلیون تومان از طرف فدراسیون تهیه شده است. این در حالی است که حدادی در تمام سفرهای برون‌مرزی خود از این نوع هواپیما استفاده می‌کند! اتفاق جالب‌توجه اینجاست که بودجه دریافتی فدراسیون دوومیدانی در پنج‌ماه ابتدایی سال یک‌میلیارد و ۴٢٠ ‌میلیون تومان بوده که ٢١٣‌ میلیون تومان آن برای حدادی خرج شده است. به گفته مهاجرشجاعی در سال ٩٣ نیز بیش از ۵۶٠‌میلیون تومان به حدادی اختصاص داده‌اند. درواقع ناکامی حدادی در مسابقات جهانی نتیجه سرمایه‌گذاری ٧٧٣‌ میلیون‌تومانی روی او بوده است.

پاسخ‌گونبودن به مسئولان فدراسیون


رکورددار پرتاب دیسک ایران و آسیا در شرایطی از نداشتن مربی گلایه می‌کند که بارها در رسانه‌ها اعلام کرده بود خودش دنبال یک مربی طراز اول است. طوری که قرار بود مربی هارتینگ، قهرمان پرتاب دیسک المپیک ٢٠١٢ لندن را به خدمت بگیرد. در این خصوص نیز فدراسیون و وزارت ورزش اختیار تام به او دادند تا مربی دلخواهش را انتخاب کند اما اینکه چرا او در طول پنج‌ماه گذشته نتوانسته یک مربی داشته باشد جای سؤال است که هنوز پاسخی به آن نداده است. او هفته گذشته در مسابقات قهرمانی جهان، امین نیک‌فر، رکورددار پرتاب وزنه ایران را که مقیم آمریکاست، به‌عنوان مربی در کنار خود داشت؛ پرتابگری که به‌زعم کارشناسان، تخصصی در ماده پرتاب دیسک ندارد اما بااین‌حال مسئولان فدراسیون دوومیدانی با این خواسته او موافقت کردند.

نصرالله سجادی، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، در واکنش به اینکه چرا بعد از این‌همه سرمایه‌گذاری روی این ورزشکار او نتوانسته در فصل جاری نتیجه قابل‌قبولی به دست آورد، به «شرق» گفت: «ما همه امکانات را برای این ورزشکار فراهم کردیم. تمامی اسناد و مدارکش موجود است.

 آقای حدادی نمی‌تواند گلایه‌ای داشته باشد که امکانات برای او فراهم نبوده است. او کمبودی نداشته که بخواهد در این مسابقات موفق نشود و اینکه چرا عملکرد بدی در این مسابقات داشت را باید از خودش سؤال کرد».

حدادی بعد از عملکرد دورازانتظارش در پکن، ظاهرا دوباره به محل اقامتش در آلمان بازگشته و هیچ تماسی با فدراسیونی‌ها درباره توجیه ناکامی‌اش نداشته است.

حسن طباطبایی، سرپرست فدراسیون دوومیدانی، در مورد اینکه آیا از وضعیت فعلی حدادی مطلع هستید یا نه، به «شرق» گفت: «من تا قبل از مسابقات قهرمانی جهان با احسان از طریق ایمیل و تلفن تماس داشتم اما بعد از این رقابت‌ها خبری از او ندارم. دیروز صبح به پدر او تلفن زدم و خواستم به او بگوید که با ما تماس بگیرد تا از اوضاع و احوالش باخبر شویم». طباطبایی در توضیح اینکه چرا او حتی نتوانسته از ابتدای فصل تاکنون و مهم‌تر از همه در پکن نتیجه بگیرد، گفت: «مطمئنا نه‌فقط آقای حدادی بلکه کل دوومیدانی مشکل مالی ندارند. مشکل ایشان روحی و روانی بوده که نتوانسته در این مدت رکورد خوبی بزند. البته آن‌طور که شنیدیم، روز قبل از مسابقه‌اش در پکن تمرین خوبی داشته است. ان‌شاءالله انتخابات فدراسیون هفته آینده برگزار شود تا این مشکل نیز برطرف شود. چون بخشی از مشکلاتی که الان دوومیدانی ما دارد، به مسائل مدیریتی مربوط می‌شود».

احسان حدادی در حالی در فاصله ١٠ ماه مانده تا بازی‌های المپیک ٢٠١۶ ریو در ناآمادگی بدنی به‌سر می‌برد که حتی نتوانسته به رکورد ۶۶ متر، که ورودی این بازی‌هاست دست پیدا کند. بهترین رکورد او در این فصل ۶۵مترو ٢٢ سانتی‌متر بود که توانست در رقابت‌های قهرمانی کشور لوکزامبورگ به‌دست آورد و جواز شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان را بگیرد.

او که اولین مدال‌آور تاریخ دوومیدانی ایران در مسابقات قهرمانی جهان (٢٠١١ کره‌جنوبی، مدال برنز) و بازی‌های المپیک (٢٠١٢ لندن، مدال نقره) است تا پیش از این یکی از امیدهای مدال‌آوری کاروان ایران در المپیک ریو بود که با شرایط فعلی، نگرانی مسئولان از بازگشتن او به روزهای اوج دوچندان شده است. حدادی در این سال‌ها در شرایطی بیشترین گلایه را از مسئولان ورزش و حتی دولتمردان داشته که مدارک نشان می‌دهد در بین ورزشکاران رشته‌های انفرادی، بیشترین هزینه برای او پرداخت شده است.

دانلود آهنگ جدید رضا پیشرو اشتباه محض

/ 1 نظر / 31 بازدید
www.hostexhibition.com نمايشگاه هاست

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap دات کام ------------------- فروش نرم افزار ارسال پست اتوماتيک به وبلاگ هاي پرشين بلاگ نرم افزار انتقال مطلب از فيد به پرشين بلاگ ارسال پست اتوماتيک از RSS به وبلاگ هاي پرشين بلاگ با من در تماس باشين براي خريد نرم افزار هديه من به شما يک پنل رايگان براي ارسال تبليغات در وايبر براي گرفتن پنل تحت وب خود به من ايميل بزنيد cc-ir دات کام