هشدار هواشناسی از سیلابی شدن رودخانه‌ها

سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در سه استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا، در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است‌: " طی سه روز آینده به ویژه ساعات بعداز ظهر و اوایل شب، وقوع رگبار و رعدوبرق و وزش باد به سبب رشد ابرهای جوششی که منجر به آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها خواهد شد، برای روز جمعه در نیمه غربی استانهای آذربایجان غربی و کردستان مخصوصا شهرهای مرزی این دو استان، شنبه در نیمه غربی استان آذربایجان غربی مخصوصا شهرهای مرزی این استان و در روز یکشنبه در استان هرمزگان پیش بینی می‌شود.

از این رو با توجه به پیش بینی شرایط مخرب فوق توصیه می شود تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی از جمله خودداری در تردد در حاشیه رودخانه ها و احتیاط لازم در تردد جاده ای نقاط مرتفع مناطق یاد شده بکار گرفته شود.

همچنین براساس گزارش سازمان هواشناسی، طی دو روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان، برخی مناطق شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار موقتی باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود و این وضعیت روز یکشنبه نیز در استان هرمزگان، جنوب استان فارس و جنوب کرمان ادامه خواهد داشت.

شدت بارش در دو روز آینده در غرب آذربایجان‌غربی و در شمال کردستان و روز یکشنبه در استان هرمزگان رخ خواهد داد.طی سه روز آینده وزش باد در شرق و جنوب شرق کشور تداوم خواهد داشت که در برخی نقاط با گرد و خاک همراه خواهد بود.طی سه روز آینده سواحل شرقی دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.همچنین برای تهران در روز شنبه آسمانی صاف و در پاره ای نقاط وزش باد پیش‌بینی شده و بیشینه و کمینه دمای آن 36 و 26 درجه سانتیگراد است.

در روز یکشنبه نیز آسمان تهران صاف همراه با غبار صبحگاهی و در بعدازظهر وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 38 و 26 درجه سانتیگراد، پیش بینی می‌شود.

/ 0 نظر / 11 بازدید