معاون نظارت راهبردی معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری تجمیع مبلغ یارانه‌ها و هدایت آن به بخش تعاون را پیشنهاد کرد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شافعی گفت: اگر به‌طور میانگین یارانه 10 میلیون نفر از یارانه‌بگیران تجمیع شود، سالیانه حدود 60 هزار میلیارد ریال به‌صورت هدفمند می‌تواند برای رسیدن به سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد هدایت شود.

وی با اشاره به بندهایی از سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: در بند اول این سیاست‌ها به تأمین شرایط و فعال‌سازی امکانات با تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی اشاره شده که مصداق بارز همکاری‌های جمعی، فعالیت‌های تعاونی است.

وی نفت و گاز، حمل و نقل، فعالیت‌های دانش‌بنیان و صنایع نوین را جزو اولویت‌های کشور دانست و افزود: اگر منابع در این بخشها هزینه شود طبقات کم‌درآمد و آسیب پذیر نیز از آن بهره‌مند می‌شوند.

شافعی با اشاره به ظرفیت‌های بالای اجرای هدفمندی یارانه‌ها اظهار کرد: اگر این ظرفتها در قالب تعاونی‌ها به کار گرفته شود به رشد اقتصادی کشور کمک می‌کند.

معاون نظارت راهبردی معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری متذکر شد: تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی و تعاونی از مواردی است که در اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته و مسئولان کشور هم باید به این مساله توجه نشان بدهند.

/ 0 نظر / 6 بازدید