درهای صادرات به روی تمام شرکت‌های نفتی آمریکا باز نشده است

سازمانهای تنظیم مقررات صادرات آمریکا به دنبال اطلاعات بیشتر از سوی دستکم سه شرکت هستند که احتمالا صادرکننده میعانات گازی این کشور خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از رویترز، منابع آگاه می‌گویند سازمانهای تنظیم مقررات صادراتی آمریکا به دنبال اطلاعات بیشتر از سوی دستکم سه شرکت احتمالی صادرکننده نفت آمریکا از جمله ماراتن اویل هستند در حالیکه چندین شرکت دیگر اخیرا برای فروش نفت فوق سبک آمریکا به خارج از کشور مجوز دریافت کرده‌اند.

تازه ترین تحقیقات از سوی اداره صنعت و امنیت آمریکا(BIS) نشان می‌دهد به رغم انتشار سندی در ماه گذشته که نوع نفت قابل صادرات آمریکا را تشریح کرده بود، درها برای صادرات نفت آمریکا هنوز به روی تمام شرکتها باز نشده است.

این اقدام بزرگترین اقدام دولت آمریکا تاکنون برای کاهش منع چند دهه‌ای صادرات نفت این کشور بوده است.

این ابهامات به تردیدها در میان برخی تولیدکنندگان نفت درباره آنچه که دقیقا مجاز شمرده شده می‌افزاید و ممکن است انتظارات مبنی بر افزایش فوری صادرات میعانات گازی آمریکا را تنزل دهد.

این نهاد نظارتی که روی فعالیت های تجاری در آمریکا نظارت دارد در ماه دسامبر اعلام کرد که در حال بررسی چندین درخواست صادرات نفت است که از تابستان گذشته در انتظار هستند.

رویال داچ شیل یکی از این شرکت‌ها، تایید کرد که مجوز صادرات میعانات کمتر پالایش شده به خارج از کشور را به دست آورده است.

به گفته سه منبع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، دستکم پنج شرکت دیگر تمام مجوزهای لازم را دریافت کرده است.

به گفته یک منبع آگاه به این درخواست‌های صادرات، یکی از این شرکت ها که هنوز چراغ سبز لازم را دریافت نکرده شرکت ماراتن اویل است که فهرستی از سوالات درباره جزییات بیشتر درباره درخواست خود را از سویBIS دریافت کرده است. شرکت ماراتن اویل اعلام کرد که درباره این موضوع اظهارنظر نمی کند.

/ 0 نظر / 12 بازدید