عشق پدر به دختر ناشنوا

520492_363.jpgپدر نیوزیلندی با خالکوبی طرح دستگاه کاشت حلزون، در رنج دختر 6 ساله‌اش سهیم شد.

به گزارش ایران، شارلوت کمپل ناشنوا پس از این اقدام پدر، احساس شادمانی کرد و گفت دیگر فکر نمی‌کند  که این دستگاه ترسناک و عجیب و غریب فقط به او تعلق دارد. آلیستیر کمپل پدر شارلوت که برای حمایت از دختر کوچکش، این تاتو را انجام داده است، می‌گوید، شارلوت در سن چهار سالگی برای نخستین بار  تحت عمل کاشت حلزون قرار گرفت و پزشکان  دومین عمل را مدتی بعد برای او انجام دادند. پدر شارلوت ادامه می‌دهد، بی‌تابی‌های دخترم مرا برای به اجرا در آوردن  ایده خالکوبی طرح دستگاه کاشت حلزون مصمم‌تر کرد و هفته گذشته این تصمیم را عملی کردم.

آلیستیر کمپل که به تاتو و خالکوبی علاقه‌ای ندارد می‌گوید، عشق من به دخترم واقعی است و همین مسأله باعث شد موهایم را کوتاه کنم و متحمل این عمل دردناک شوم. می‌دانم رویش موهایم دوباره آغاز می‌شود و خوشحالی فرزندم از همه چیز مهم‌تر است.

مشکل ناشنوایی در خانواده کمپل ریشه ژنتیکی دارد و برای درمان بیماری مادرزادی شارلوت اقدامی به جز کاشت حلزون باقی نمی‌ماند.  شارلوت شش ساله با استفاده از تکنیکی که عصب شنوایی را تحریک الکتریکی می‌کند، قادر به شنیدن خواهد بود. آنیتا کمپل، مادر شارلوت که خود نیز از مشکل شنوایی رنج می‌برد، می‌گوید، پس از این‌که شارلوت تحت عمل کاشت حلزون قرار گرفت، تغییراتی در رفتارش به وجود آمد که نیاز به حمایت از طرف من و پدرش بیشتر احساس می‌شد. اقدام همسرم و خالکوبی او باعث شد شارلوت کوچک ما درک بهتری از این مداخله پزشکی که به نفع زندگی او است، پیدا کند و بر خلاف گذشته که از ارتباطات اجتماعی هراس داشت   تمایل بیشتری به حضور در جمع‌های دوستانه پیدا کرده است.

مادر شارلوت ادامه می‌دهد، لوییس پسر هشت ساله‌ام نیز از سمعک استفاده می‌کند و شارلوت پس از اقدام غیر منتظره پدرش، قادر به برقراری ارتباط بهتری با برادرش شده است. او زمانی که پدرش را با طرح  خالکوبی شده کاشت حلزون روی سرش دید، با خنده، سر همسرم را لمس کرد و  شگفت زده شد.

/ 0 نظر / 22 بازدید